Ufuk Araç Takip Sistemleri - Tekne Takip Sistemleri

Tekne, yat ve katamaran gibi deniz araçlarını takip etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı!

Müşteri istek ve gereksinimleri göz önünde bulundurularak geliştirdiğimiz tekne takip cihazlarımız ile tekne, yat, katamaran gibi deniz ve göl gibi sularda kullandığınız araçlarınızı takip edebilirsiniz. Deniz araçlarının yanı sıra herhangi bir elektrik bağlantısı gerektirmeyen takip cihazı modellerimizi tercih ettiğiniz takdirde konteyner ve karavan takibi yapmanız da mümkündür.

Deniz araçlarınızı takip edebildiğiniz gibi tekne motorlarınızı da kablosuz cihazlarımızla takip edebilir ve çalınma riskine karşı güvenliğini arttırmış olursunuz.

Uzun Pil Ömrü

Dahili batarya ile çalışan ve kolaylıkla şarj edilebilen tekne takip cihazlarımız 180 saate kadar veri gönderme özelliğine sahiptir.

Alan Belirleme Özelliği

Tekne takip sistemimiz ile harita üzerinde cihazınızın çalışacağı özel bir coğrafi alan belirleyebilirsiniz.

SMS ile Bilgilendirme

Aracınız belirlediğiniz coğrafi alanın dışına çıktığında veya beklenmedik bir durum ile karşılaşıldığında anında sms veya mail ile bilgilendirilirsiniz.

Hangi cihazı tercih etmeliyim?

Elektrik bağlantısı ile çalışan aynı zamanda içerisinde ivme ve hareket sensörü barındıran montajlı ürünümüze 12 voltluk bir enerji sağlamanız teknenizi, yatınızı yada katamaran gibi özel amaçla kullandığınız deniz taşıtlarınızı kolayca takip etmenize olanak sağlayacaktır.

Eğer herhangi bir enerji sağlama durumunuz yoksa veya kablo bağlantısı kullanmak istemiyorsanız içerisinde 24 amper şarj edilebilir pil bulunduran aynı zamanda harekete duyarlı olan montajsız tak çalıştır özellikli GL505 Pro tekne takip cihazını kullanabilirsiniz. GL505 Pro cihazının içinde lityum pil bulunur ve kullanıcı bu pili kendi de rahatlıkla değiştirebilir. Pil ömrü olarak gün içinde alınan veri aralığına göre 1-3-6 ay dayanabilir.

Herhangi bir elektrik bağlantısı gerektirmeyen diğer cihazımız ise Black Box cihazıdır. Black Box cihazı içerisinde dahili batarya bulunur ve yanında şarj cihazı ile beraber gelmektedir. Tam şarj edildiği takdirde gönderdiği veri sıklığına göre 1-3-6 ay arasında dayanabilir.

Takip cihazı teknik özellikleri olarak farklılık gösterse de iş gps takip yazılımı ile veri almaya geldiğinde hemen hemen aynı duyarlılıkta veriye ulaşmanız ve deniz taşıtlarınızı takip etmeniz mümkündür.

Basic Takip Cihazı

Nasıl Satın Alırım?

Tekne takip sistemimizi kullanabilmek için gps takip cihazı, m2m data hattı (simkart) ve takip yazılımı satın almanız gerekmektedir.

GPS takip cihazları sadece gps değil aynı zamanda gprs özelliğine sahip olduğundan cihazın yanında m2m data hattına da ihtiyacınız olacaktır. M2M data hattı için genellikle Turkcell’i tercih ediyoruz.

Cihazdan alınan verilerin işlenerek konum, hız, rota gibi bilgilere dönüştürülmesi için ayrıca tekne takip yazılımı kullanılmaktadır. Bu yazılım sayesinde cihazınıza ve aracınıza ait her türlü bilgiye 7/24 canlı olarak takip edebilirsiniz.

Son olarak katamaran veya tekne gibi deniz taşıtınızın belirlenen konum bilgisinin harita üzerinde gösterilmesini sağlamak için güncel bir harita gereklidir. Güncel harita görüntüleri için Başarsoft Harita tercih edebilirsiniz.

Tekne takip sistemimizi test etmek için demo sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.