Kişi ve nesne takip sistemleri ile sevdikleriniz ve değerli eşyalarınız artık daha güvende!

Motorlu taşıtlarda ve bize voltaj sağlayabilecek akülü araçlarda araç takip sistemi ve araç takip cihazlarının kullanılabildiği artık geniş bir kesim tarafından biliniyor.
Zamana bağlı olarak değişen ihtiyaçlara cevap vermek adına herhangi bir voltaj üretmeyen ve enerji alamayacağımız cihazların, eşyaların, nesnelerin hatta insanların bile takip edilebilmesi için kişi takip, eşya ve nesne takip cihazları kullanılmaya başlanmıştır.

Amaç sevdiklerimizi, bakıma muhtaç olan yakınlarımızı ve çocuklarımızı gözetim altında tutmak ve nerede oldukları hakkında bilgi sahibi olmaya gelince kişi takip cihazlarının ve kişi takip yazılımlarının kullanım sıklığı artmıştır.

Ufuk Araç Takip Sistemleri - Kişi ve Nesne Takip Sistemi
Ufuk Araç Takip Sistemleri – Kişi ve Nesne Takip Sistemi Hakkında Bilgi

Kişi veya nesne takip cihazı satın almak isteyen müşterlerimiz tarafından gps takip cihazı modeli seçimi yapıldıktan sonra cihazlar 2 saat şarj boyunca edilir ve programlaması yapılarak hazır hale getirilir. Daha sonra takip cihazı sim kart girişine tercih edilen data hattı (genellikle turkcell m2m veri hattı) yerleştirilerek test sinyalleri alındıktan sonra müşterlerimizin kullanımına sunulur.

GPS takip cihazı başka bir ilde kullanılacak ve bu nedenle kargo ile gönderilecek İse müşterilerimiz takip cihazı kendisine ulaşana kadar rotasını kendisine verilen kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yaptığı takip sistemi portalımızdan izleyebilir.

Hangi cihazı tercih etmeliyim?

Seçilen cihaz modeline göre değişmekle birlikte kişi takip cihazımız yaklaşık 60 gram ağırlığında 6.7-4 santimetre boyutlarında, hareket ve ivme oluşturma prensibine göre çalışan, pil dayanımı yapılan hareket süresine göre değişen ve yaklaşık olarak 10 – 96 saat şarj etmeden kullanılabilen bir cihazdır.

Kişi takip cihazı üzerinde hareket sensörü bulunmamaktadır. Cihaz hareket ettiğini anda “hareket başladı” sinyali gönderir. Cihazın hareketi durduğu anda “hareket durdu” sinyali alırsınız.

Nesne takip cihazının özelliği eşya yada nesne hareket etmese bile onu takip edebilmeniz ve konum bilgisini belirlenen saat aralıklarında alabilmenizdir. Yaklaşık ağırlığı 125 gramdır boyut olarak 10-7-4 ebatlarındadır. Cihazımızın muadillerinden farkı sadece belirlenen saatlerde konum göndermesi ve bu saatler dışında kendini kapatarak hem pil tasarrufu yapması hemde güvenli modda çalışmasıdır.

Nesne takip cihazı günde 1-2-3 defa konum bilgisi verecek şekilde programlanabilir. Nesne takip cihazının içinde Lityum pil bulunur ve kullanıcı bu pili kendi de rahatlıkla değiştirebilir. Pil ömrü olarak gün içinde alınan veri aralığına göre 1-3-6 ay dayanabilir.

Nesne takip cihazı kullanarak sahada bulunan eşyalarınızın bulunması gereken yerde olup olmadığını kontrol edebilir çalınma riskine karşı hazırlıklı olursunuz.

Kişi – Nesne Takip Cihazı

Ufuk Araç Takip Sistemleri - Kişi Takip Sistemleri Cihazı

Nesne Takip Cihazı

Ufuk Araç Takip Sistemleri - Nesne Takip Cihazı

Nasıl ve Nerelerde Kullanabilirim?

Kişi takip cihazını ister çocuğunuz ister alzheimer rahatsızlığı olan yakınınız isterseniz bisiklet, bebek arabası gibi eşyalarda kullanın konum bilgisine internetin olduğu her yerden ulaşabilirsiniz. Kişi takip cihazını web üzerinden kullanacağınız gibi kullanıcı adı ve şifre girerek akıllı telefonlarınıza ve tabletlerinize indirdiğiniz uygulama üzerinden de kullanabilirsiniz.

Güvenli alan oluşturabilir ve takip ettiğiniz her ne ise bu alandan çıkması halinde anında uyarılırsınız. Sizin için oluşturulan portalınıza gelecek olan konum ve ihlal bilgileri mail ve uygulama üzerinden gönderildiği için sms için ek ücret de ödemezsiniz.

Kişi takip cihazını yaşlı ve hasta aile bireylerinizi, çocuklarınızı veya evcil hayvanlarınızı izlemek için kullanabileceğiniz gibi değerli eşyalarınızı izlemek için de kullanabilirsiniz. Nesne takip cihazı ise genellikle tekne, bot, karavan ve konteyner gibi büyük ve fazla hareket etmeyen nesneleri izlemek için tercih edilmektedir.

Nasıl Satın Alırım?

Kişi ve nesne takip sistemini kullanabilmek için gps takip cihazı + yazılım + data hattı + harita (başarsoft) için ücret ödemeniz gerekir. Kişi takip cihazını bir kere alırsınız, verilen hizmetin devamlılığı için data hattı, yazılım ve harita için kullanacağınız süre boyunca ödeme yaparsınız.

Kişi ve nesne takip sistemimizi test etmek için demo sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Demo Sayfasına Git