Hırsızlık Koruma Sistemi ile Aklınız Aracınızda Kalmasın!

Her geçen gün teknolojik yenilikler hayatımıza girmeye ve günlük rutinlerimizi kolaylaştırmaya devam ediyor. Immobilizer sistemi de bu teknolojilerden bir tanesi! Hırsızlık koruma sistemimiz ile entegre çalışan immobilzer sistemi sayesinde aracınız daima güvende olur.

Immobilizer Sistemi Nedir?

Immobilizer aygıtları, doğru anahtar girişi olmaksızın otomobilin çalışmasına izin vermeyen bir elektronik güvenlik sistemidir. Anahtarı kontağa taktığınızda, anahtardan araca elektronik bir kod gönderilir. Immobilizer ve kontak anahtarındaki devre kodlarının birbirlerini tanımaları (eş olmaları) gerekir. Bu da immobilizer tarafından algılanıp doğru kod ile karşılaştırılır, çalışma izni verilir ve saniyeler içinde doğru anahtarla aracınızı çalıştırabilirsiniz.

Immobilizer sistemi özellikle yeni model araçlarda giderek standart hale gelmekle birlikte halk arasında çipli oto anahtarı, imo veya hırsız koruma sistemi diye de bilinen bu sistem Türkiye’de hala pek çok yeni araçta bile bulunmamaktadır.

Düz Kontak Koruması

Motor durdurma blokaj rölesi aracınızın düz kontak ile çalıştırılırmasına engel olur ve araç hırsızlıklarının önüne geçer.

SMS ile Aracı Kapatma

Çalıntı durumunda hırsızlık koruma sistemimiz sayesinde SMS göndererek aracınızı uzaktan kapatabilirsiniz.

Anında Bilgilendirme

Beklenmeyen bir durum oluştuğunda sistemimiz anında alarm durumuna geçer. E-mail veya SMS yolu ile bilgilendirilirsiniz.

Hırsızlık Koruma Sistemi Nasıl Çalışır?

Araçlarda korumayı arttırmak ve hırsızlık vakalarının önüne geçmek için immobilizer sisteminin yanında motor blokaj sistemi ve blokaj rölesi (kontak kesme rölesi) kullanılmaktadır.

Blokaj rölesi immobilizer sistemine bağlanarak kullanılacağı gibi istenildiğinde yalnızca ateşleme sistemine ya da yakıt pompasına bağlanarak da kullanılabilir. Blokaj rölesi kendisine gönderilen sms komutu ile çalışır, aracınızın yanında olmasanız bile uzaktan internet erişimi olsun ya da olmasın tek tuşla aracınızın çalışmasını engelleyebilirsiniz. Gönderilen komut kapat komutu ise motor durdurma rölesinin bağlı bulunduğu birimin çalışmasını önlersiniz.

Hırsızlık Koruma Sistemi ile aracınız her zaman güvende olur!